Історія

Ідея створити Українську асоціацію остеопатичних і хіропрактичних мануальних терапевтів появилась в 2015 році, коли на кафедрі медичної реабілітації, фізіотерапії і спортивної медицини проходив черговий курс навчання мануальної терапії. Лікарі, які хотіли навчатись цьому методу зрозуміли, що місяць навчання недостатньо для вивчення і освоєння методу, тому висунули ідею створити асоціацію, в якій було б можливо реалізувати довготривале (продовжене) навчання кінезіології, міології, функціональній анатомії, вертеброневрології, мануальній терапії з різними підходами (остеопатичної та хіропрактичної шкіл), больових синдромів.

Це розуміння лікарів поєдналось з моїм бажанням і підтримкою викладачів кафедри створити таку асоціацію, яка б об’єднала усіх бажаючих розвиватись у цьому напрямку. Причому бачення було залучити активних лікарів, які здатні готувати теми на семінари, використовуючи наявний книжковий ресурс і можливості доступу до інтернету. З моменту першого засідання установчих зборів асоціації (25 травня 2015 року) з часом робота по організації і налагодженню активності поступово пішла розвиватись і сьогодні ми уже маємо певні результати. Основною метою діяльності створеної асоціації є сприяння розвиту та вдосконаленню мануальної терапії Україні, інформування лікарів різних спеціальностей, а також широких верств населення щодо можливостей мануальної терапії, взаємообмін досвідом, досягнення взаєморозуміння між різними напрямками мануальної терапії шляхом координування інтелектуальних, економічних, фінансових, виробничих ресурсів членів асоціації, проведення конференцій, симпозіумів, семінарів, майстер-класів, тренінгів, підвищення кваліфікації та навчань. Це, звичайно, не все, але найголовніше. Отже досвід роботи в спільноті (асоціації) у нас появляється. На майбутнє багато заплановано. Наприклад завершити розробку і наповнення нашого сайту. Хочеться досягти збільшення кількості членів асоціації, більшої активності, зацікавленості до такої роботи, як переклад різних guidelines по Мануальній терапії і темам, пов’язаних з основною нашою наукою і практикою.

Ми уже сформулювали концепцію розвитку асоціації і загальну тенденцію розширення наших лікарських компетенцій в сфері мануальної терапії протягом наступних 5 років. Але здійснити цю роботу і реалізувати ці плани може тільки група ініціативних працьовитих амбітних людей. Отже, все залежить від нашої активності і співпраці. Залежить, також, від нашої мотивації, від нашої віри в цей процес і майбутні результати. Це буде основою гарної перспективи – допомогти народу України мати достойну якість життя, тримати необхідний рівень здоров’я.

Склад Виконавчих керівників та Правління ГО «УАОХМТ» на період 2021 – 2022 роки, рішенням Загальних зборів ГО «УАОХМТ», Протокол № 7 від 18 грудня 2020 року

...

президент

Губенко Віталій Павлович

д-р мед. н., професор кафедри медичної реабілітації, фізіотерапії і спортивної медицини НУОЗУ ім. П.Л. Шупика,
автор книг «Мануальная терапия позвоночника» (1998), «Мануальная терапия в вертеброневрологии» (2006).

...

віце-президент

Довгий Ігор Леонідович

канд. мед. н., доцент кафедри неврології та рефлексотерапії НУОЗУ ім. П.Л. Шупика, спiвавтор пiдручника "Остеохондроз поперекового відділу хребта, ускладнений грижами дисків" в 2 томах (2006), співавтор національного підручника "Рефлексотерапія" в 2, 3 томах (2013, 2017), автор підручника "Захворювання периферичної нервової системи" в 3 томах (2016), директор «Клiнiка доктора Довгого»

...

віце-президент

Федосенко Андрій Вікторович

лікар фізичної та реабілітаційної медицини, рефлексотерапевт, Майстер з Туі-на терапії (традиційна Китайська медицина), співавтор Курсу підготовки тренерів з оздоровчої рухової активності та ANCD (Against Non Communicable Diseases) коучів в межах проекту Європейського бюро ВООЗ 2013 р., співавтор монографії «Мануальная терапия для всех» (2012, 2018), координатор з освітніх прогам ГО УАОХМТ, Клініка «Медіол», м. Київ

Правління


...

Таран Григорій Іванович

канд. мед. н., дитячий хірург, ортопед - травматолог, директор медичного Центру «Клініка Мурзілка ТМ», м. Дніпро

...

Васильков Анатолій Анатолійович

лікар фізичної та реабілітаційної медицини "Подільського регіоналоного центру онкології Вінницької обласної Ради", лікар-невропатолог, рефлексотерапевт, фізіотерапевт

...

Шуст Олексій Іванович

лікар-невропатолог вищої кваліфікаційної категорії, мануальний терапевт. МП «Здорова Спина», м. Ірпінь, Київська область.

...

Литвиненко Дмитро Євгенович

фізичний терапевт, реабілітолог, клінічний провізор. Приватна практика, м. Одеса

Улинець Крістіан Ернестович

лікар-невропатолог, рефлексотерапевт. Оксфорд Медікал, м. Київ

Переваги членства у асоціації:

  • Участь у регулярних професійних дискусіях для обміну досвідом.
  • Спільне напрацювання відповідних позицій на основі поваги і консенсусу.
  • Мати можливість ознайомлюватись з передовим досвідом, новими тенденціями відповідних діагностичних і лікувальних методів.
  • На пільгових умовах брати участь у конференціях, семінарах та інших заходах, що організовуються Асоціацією.
  • Користуватися послугами та привілеями Асоціації, різними видами методичної, консультативної та іншої допомоги, яку може надати Асоціація.
  • Підтримка професійного та персонального розвитку представників членів Асоціації.
  • Можливість захисту інтересів окремого члена Асоціації, застосовуючи колективний голос Асоціації.